Duyurular

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Haliç-X ile Online Eğitim 23 Mart 2020 Pazartesi günü başlıyor!

21.03.2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Haliç Üniversitesi Coronavirüs önlemleri çerçevesinde Öğrencilerimizin ve Akademik Personelimizin maruz kalabileceği riskleri dikkate alarak 23 Mart 2020’den itibaren eğitim ve öğretimine Haliç-X sistemiyle devam edecektir.

Üniversitemizin dijital dönüşüm stratejisinin bir parçası olarak zaten var olan uzaktan eğitim sistemimizi bu sayede bütün derslerimizi kapsar hale getiriyoruz. Bunun için kurulan Uzaktan Eğitim Komisyonumuzda bütün Fakülte, Yüksekokul ve MYO temsilcilerimiz ile Teknik Ekiplerimiz sistemin mükemmelleştirilmesi ve kapsamının bütün Üniversitemizi içine alması konusunda sürekli çalışarak kullanılabilir bir noktaya getirmişlerdir.  Bundan sonra da sistemin her geçen gün daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz.

23 Mart 2020 itibarı ile bütün derslerinize web sitemizin uzaktan eğitim penceresine girerek online olarak devam edebileceksiniz. Ayrıca uzaktan eğitimin şartlarına uygun olarak hazırlanmış yeni ders programınızı da web sitemizde yayınlıyor olacağız. Derslerinize ilişkin not, sunum, video vb. içeriklere moodle (öğrenme yönetim sistemi) sistemi üzerinden ulaşabileceksiniz. Öğrencilerimiz ve Akademisyenlerimiz Haliç-X öğretim yönetim sistemine hali hazırda kullandıkları otomasyon kullanıcı adı ve şifreleri ile ulaşabileceklerdir.

Derslerimizin canlı olacak kısımları ağırlıklı olarak Adobe Connect sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu sistemde Öğrenci ve Akademisyenlerimiz eş zamanlı olarak bir araya gelip fiziksel ortamdaki gibi sesli ve görüntülü şekilde interaktif platformda derslerini işleyebilecektir; aynı zamanda küçük anketler, soru – cevap, sunum yapma gibi etkileşimleri de kullanılabileceklerdir. Bu dersler, öğrenme yönetim sistemi ile de desteklenecektir. Platform üzerinden ilgili derse ait video, ses, içerik paylaşımı, tartışma forumu ve farklı soru çeşitlerinin de olduğu, test ve ödev araçları ile ölçme ve değerlendirme yapılabilmektedir. Ayrıca, öğrencilerin birbirleri ve ilgili ders hocaları ile etkileşimini sağlamak amacıyla sistemin sahip olduğu anlık mesajlaşma araçları da aktif olarak kullanılabilmektedir. Bunlara ek olarak özellikle uygulama ağırlıklı derslerde hocalarımız tercihlerine bağlı olarak Skype ve Zoom gibi başka yazılımlar da kullanabileceklerdir. Ayrıca e-mail aracılığı ile de proje ve ödevlerinizin yakın takibi hocalarınız tarafından yapılacaktır.

Sınavların nasıl yapılacağı ile ilgili Uzaktan Eğitim Komisyonumuz teknik ve uygulanabilirlik konularında çalışmaktadır. Kurmakta olduğumuz sınav sistemin duyurusunu da size en kısa sürede yapılacaktır.

Öğrencilerimizin Haliç-X ile ilgili duyurularımızı Üniversite e-mailleri üzerinden sürekli takip etmeleri gerekmektedir.