Yaz Okulu Hakkında

Sevgili Öğrencilerimiz;

Haliç Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıtlarımız başlamıştır. Yaz Okulu kayıtlarımız 02 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecektir.

2020-2021 Yaz Okulu Açılacak Dersler Listesine ulaşmak için tıklayınız.

2020-2021 Summer School Announcement 

Yaz öğretimi sizlerin Güz ve Bahar yarıyıllarında başarısız olduğunuz veya almadığınız dersleri almanıza ve genel not ortalamanızı yükseltmenize yeni bir olanak sağlayan ek bir öğretim programıdır. Böylece sizler daha kısa sürede mezun olabilme şansına sahip olabilecek; çift anadal ve yandal programlarına kayıtlıysanız da bu programları yürütmekte kolaylık elde edeceksiniz. Aynı zamanda diğer yükseköğretim kurumlarındaki öğrenciler de Üniversitemizin kaliteli eğitim olanaklarından yararlanma fırsatına sahip olabileceklerdir.

Yaz okulu dersleri uzaktan, kampüste yüz yüze eğitim, hibrit[1] ve hyflex[2] olarak uygulanabilecektir. Dersler, dersi verecek olan Öğretim Elemanının talebine göre belirtilen yöntem ile yapılabilecektir.

Yaz okulunda açılması planlanan bir dersin kesin olarak açılabilmesi için en az 6 (altı) öğrencinin dersi talep ederek, ücretini yatırmış olması gerekmektedir.

Yaz okulunda bir öğrenci en fazla 4 (dört) derse ve/veya en fazla 12 krediye kadar ders alabilir.

Haliç Üniversitesinden Yaz Okulu Başvurusu Yapacak Olan Öğrenciler

İlan edilen ders programından kayıt olmak istedikleri dersleri belirlemeli ve dersin kredi ücretini aşağıdaki hesaba yatırmış olmalıdır.Ücret Ödeyen öğrencilerimiz Haliç Üniversitesi Yaz Okulu Ders Seçim Kılavuzundan (Ek 2) yararlanarak ders kayıtlarını gerçekleştirebilir.

Başka Yükseköğretim Kurumlarından Yaz Okulumuza Gelecek Olan Öğrenciler;

İlan edilen ders programından kayıt olmak istedikleri dersleri belirlemelidir. Dersler için ödemesini yapan öğrenciler kayıt formu ile almak istedikleri dersin fakülte/müdürlüğüne başvurmalıdır.


Ders kredi ücretleri; önlisans dersleri için 175 TL, lisans dersleri için 250 TL’dir. Ödemenin yapılacağı banka ve hesap bilgileri aşağıdaki gibidir.

T.C Haliç Üniversitesi Yaz Okulu Banka Bilgileri;

Vakıfbank

Hesap Adı: Haliç Üniversitesi

Iban: TR48 0001 5001 5800 7313 2371 57

Açıklama: Öğrenci Adı-Soyadı, TC Kimlik Numarası

[1] Hibrit: Öğrencilerin tamamının belirli günlerde okulda yüz yüze, belirli günler çevrimiçi eğitime katılmalarına dayalı bir modeldir. (Örneğin; 7 haftalık yaz döneminin ilk 3 haftasının online, kalan 4 haftasının ise yüz yüze olarak yapılması gibi.)

[2] HyFlex: Kamera ve mikrofon donanımına sahip bir sınıfta yüz yüze eğitim verirken, dileyen öğrenciler derse eşzamanlı olarak çevrimiçi katılabilir.